התרת קשרים בשיער - אתם בפלונטר? אל דאגה הכל פתיר!

אם הגעתם לדף הזה סימן שיש בעיה שצריך לפרום. אל דאגה מישהו פעם אמר "אין יאוש בעולם"  !  והוא צדק אין קשר שאי אפשר לפרום אפילו אם הוא נראה הכי גדול ומסובך שיש. 

איך מתירים קשרים בשיער ?

שנים של נסיון עם התרת קשרים קשים בשיער, יצא לי לפרום לא מעט כאלה, ילדים ,מבוגרים זה לא משנה: לפעמים מגיעים למצב שהשיער מסתבך ולא יודעים כיצד לפתור את הבעיה. בעיית קשרים בשיער זה באמת לא פשוט וזה דורש הרבה ניסיון וסבלנות. במרבית המקרים פתיחת קשרים בשיער יקח בין 3-6 שעות בממוצע , יצא לי כבר לפרום קשר בשיער של מישהי במשך 16 שעות, זה תלוי במשתנים רבים כגון אורך השיער, מידת ההסתבכות, סוג השיער ועוד. חשוב לי לומר שאני לא משתמשת במספריים בכלל לפתיחת קשרים בשיער!  ומשתדלת להיות כמה שיותר עדינה בזמן הפירוק . 

איך נוצרים קשרים בשיער ?

אנשים לא מודעים עד כמה תופעה זו שכיחה וגם לי תאמינו או לא זה קרה בילדותי. היום כאמא לשתי ילדות מתולתלות אני מתמודדת עם זה באופן יום יומי: הילדה לא רוצה להסתרק יום יומיים והופ יש פלונטר ותוך שבועיים שלושה זה כבר מפלצת !  יכול להיות שהבעיה היא בסה"כ המברשת שאינה מתאימה לסוג השיער וכך נוצר הקשר ההתחלתי.

ישנן עוד הרבה סיבות להיווצרות קשרים בשיער: לדוגמא הגיעה אלי ילדה מתוקה אחרי ניתוח בראש, שיערה נאסף על ידי הרופאים עם גומייה משרדית, אחרי הניתוח לא היה ניתן להוציא את הגומייה וזה רק הלך והסתבך. זה הגיע למצב שהילדה לא היתה מוכנה לצאת מהחדר או לקבל מבקרים עד שהקשר יפתח ,מה שהעמיס נפשית עוד יותר על הילדה ומשפחתה. תחושת האושר וההקלה שלה ושל הוריה כשסיימתי להתיר את הקשרים היתה כל כך גדולה ! קשה להבין מהי ההשפעה של שיער סבוך על מצבנו הנפשי. 

הגיעו אלי גם הרבה מקרים שהקשרים נוצרו על רקע של התמודדויות עם דברים קשים בחיים. לפעמים קשרים סבוכים בשיער מבטאים מצב נפשי של אדם , והם כשלעצמם מכבידים עוד יותר על מצב הרוח והביטחון העצמי , פרימת הקשר במקרים אלה מהווים ציון דרך משמעותי בהתמודדות של אותו אדם . כמו למשל ילדה שלא היתה מוכנה לצאת מהבית בלי כובע במשך חודשים , ושבוע לאחר הפירוק אמא שלה סיפרה לי בהתרגשות שהילדה זנחה את כובעה לצמיתות. או  למשל אישה מבוגרת שחוותה אובדן ופרימת הקשר היוותה כמעין התחלה חדשה עבורה.

עוד דוגמא שאני פוגשת לא מעט זה נשים דתיות שמפאת חוסר זמן וריבוי מטלות נוצר בשיערן קשרים מתחת לכיסוי הראש וכתוצאה מכך לא הולכות לטבול במקווה ואפילו לא מורידות את כיסוי הראש בבית.

מגיעות אליי גם נשים רבות אחרי פסים בשיער או חמצון וזה יוצר שיער יבש עם קשרים הדוקים מאוד – אל דאגה גם את זה ניתן להתיר . 

לכל אלה תהיה הסיבה אשר תהיה אני מרגישה תחושה של שליחות וזכות גדולה שאני יכולה לעזור. זה ממלא אותי ומשמח אותי לראות את האושר אצל האדם בסיום התהליך . 

פרטיות התהליך  

אני לחלוטין מודעת לרגישות הקיימת לאדם במצב הזה . ולכן אני דואגת לדיסקרטיות מוחלטת . העבודה נעשית בביתי אחד על אחד , ומציעה גם הגעה אליכם . 

נוצר קשר בשיער ?? מה לא לעשות !

אני יודעת שהאינסטינקט הראשוני אומר לשטוף עם מרכך שיער את הקשר והרבה ממנו , וכשזה לא עבד אולי לנסות גם מסיכה לשיער , ואז לנסות לסרק חזק או חס וחלילה לגזור חלק ממנו …. אז לא לא ולא!!! 

אין מתיר קשרים בשיער  תכשירים וחומרים לא יודעים איך לפתוח קשר בשיער . לכל הדברים האלו לצערי יש תוצאה הפוכה – חומרים ששמנו לא יכולים להישטף החוצה מהקשר , נתקעים בפנים ומתייבשים , צוברים לכלוכים והופכים למעין דבק שרק מחמיר את המצב . הסירוק מהדק את הקשר עוד יותר ואם חלילה גזרתם חלק מהשיער חתיכות השיער הגזורות לא יוצאות אלא רק מסבכות יותר . 

לא כל אחד יודע איך להתיר קשרים בשיער , זה תהליך שדורש הבנה ומיומנות , אנא הזהרו גם מספרים שמציעים פתרון באמצעות גזירת השיער – אין צורך בזה וחבל..

מה כן לעשות ? 

דבר ראשון – אם יש שיער שאינו תפוס בקשר יש להפריד אותו באופן מוחלט עד כמה שניתן (לסרק ולקלוע לצמה) . הקשר בשיער הוא כמו כדור שלג , והוא אוסף את כל מה שיש מסביבו ולכן הוא רק ילך ויגדל אם לא מטפלים בו . 

דבר שני –   צרו קשר בהקדם עם מומחה בעל ניסיון , כל יום שעובר נושרות עוד שיערות כתוצאה מהנשירה הטבעית שיש לכולנו אל תוך הקשר וזה מחמיר את המצב . 

דבר שלישי – לא לדאוג! כל קשר ניתן לפרימה ! 

איך להמנע מהיווצרות קשרים בשיער ? 

יש כמה דברים שניתן לעשות על מנת להמנע מהיווצרות קשרים בשיער . 

סירוק נכון בתדירות נכונה – כשמסתרקים רצוי לחלק את השיער ל2 (כמו בחלוקה ל2 קוקיות), ולסרק גם מלמעלה וגם מלמטה , כך נוודא שאנחנו לא מפספסים אף חלק מהשיער . חשוב לזכור כי אנחנו מסתרקים גם כדי להתיר את הקשרים וגם כדי להוציא את הנשירה היום יומית מהשיער . 

תדירות הסירוק צריכה להיות בהתאם לסוג השיער , כמות השיער ותדירות החפיפות .קשה לעמוד על נוסחה אחת מוחלטת – בהחלט רצוי להבריש את השיער אחרי כל חפיפה .את בנותיי אני משתדלת לסרק באופן יום יומי . 

מברשת שיער להתרת קשרים – ישנם כל כך הרבה סוגים שונים של מברשות לשיער בחנויות וזה יכול להיות מאוד מבלבל , במיוחד כשנותנים למברשות שמות כמו "מברשת הפלא" "המברשת היחידה שמתירה קשרים" וכו'.. מה שחשוב כאשר בוחרים מברשת שיער לקשרים הוא להתאימה לסוג השיער – שיער מאוד עבה צריך מברשת עם 'שיניים' קשיחות וארוכות שיגיעו עד לקרקפת בעת הסירוק ויוציאו את כל הנשירה החוצה . שיער דק ודליל צריך מברשת שיער עם 'שיניים' יותר עדינות וצפופות . ובעיקר אם מרגישים שהמברשת לא עושה את העבודה – יש להחליף אותה לפני שנוצרים קשרים שקשה להתמודד איתם . 

שימוש בתכשירים – ישנם הרבה תכשירים בשוק , אני לא מכירה את כולם אבל בהחלט ממליצה להעזר בהם . אני אישית משתמשת בסרקל שעוזר עם קשרים בשיער מתולתל עבור הילדות שלי ומקפידה שיחפפו עם מרכך שיער . 

אני חושבת שהכי חשוב להיות קשוב ואם תכשיר או מברשת שיער לא מביאים לתוצאה הרצוייה יש להחליף ולנסות משהו אחר. 

אני חוזרת ומדגישה – כל אלו הן עצות למניעת היווצרות קשרים בשיער , אם כבר נוצרו קשרים גדולים בשיער אין להרטיב או להשתמש בתכשירים בשום פנים ואופן  !!

ניתן להגיע אלי ואני גם יכולה להגיע אליכן בתוספת תשלום. בסוף התהליך אני גם מדריכה אתכם כיצד להימנע ממצב דומה בעתיד ואלו שרוצות מקבלות גם תסרוקת יפה בסוף !

לפרטים והצעת מחיר צרו קשר

קרא עוד

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. שרונה

  הגעתי למלי עם בתי בת התשע עם שיער שהיה קשר אחד גדול וסבוך. חשבתי שכשתראה את המצב שלה תגיד לי שאין מה לעשות אלא רק לגזור. אך אחרי 4 שעות מלי החזירה לבת שלי את השיער היפהפה שלה. הבת שלי ככ גאה בשיער שלה עד היום .
  מלי גם נתנה לי טיפים כדי לא לחזור לאותו מצב שאותו אני ובתי מישמות עד היום. חצי שנה אחרי .
  חשוב מאוד לציין שהיא עושה את זה בעדינות אין קץ . ממש תענוג. כל הכבוד.

  1. מלי צמות

   שרונה יקרה, כל כך כיף לקרוא את המילים היפות שכתבת !!! אני מאוד שמחה לשמוע שאתן מיישמות את כל הטיפים שנתתי לכן ושזה עוזר למנוע קשרים נוספים בשיער.
   שנה טובה ומתוקה 🙂

 2. נאוה הירשברג

  השארתי היום בבוקר הודעה למלי, בקשר לאימי. אמא הסתבכה עם גוש קשרים בשיער ולא הצלחנו להתיר אותו. מלי חזרה אלי אחרי זמן לא ארוך, הרגיעה אותי והגיעה אלינו לירושלים היום! (כן, כבר היום) מלי טיפלה באמא והפלא ופלא-אין קשרים! מלי פירקה את כל הקשרים בעדינות ובמיומנות. גם קיבלנו כמה המלצות להמשך טיפול נכון בשיער . אני חייבת לציין שלא ראיתי שירות כל כך טוב, בטח שלא בארץ. אין מילים! ואוו אחד גדול.
  בהחלט אני מתכוונת להעביר את הבשורה לכל ה"מסתבכות"

  1. מלי צמות

   נאוה יקרה , מחמם את הלב לראות ביקורת כזאת 🙏
   תודה רבה , שמחתי שיכולתי לעזור לאמא המקסימה
   התרת קשרים בשיער זה לא סתם עבודה זה מרגיש כמו שליחות 🙌

כתיבת תגובה